Zelené potraviny

Co pro tebe můžou chlorella a ječmen udělat? Dokážou Ti zcela změnit život. Záleží jen na tobě jak. Pro začátek třeba jen tím, že tvoje tělo vyživí a detoxikují a ty se budeš dobře cítit. Nejsou to žádné léky ani potravinové doplňky. Jsou to zelené potraviny.

Co zelené potraviny obsahují ?

Bílkoviny jsou pro tělo jako cihly. Každý buňka v lidském těle je potřebuje pro svoji tvorbu a obnovu. Bílkoviny se skládají z aminokyselin. Představme si aminkokyseliny jako korálky, které se navlékají na šňůrku a vytvářejí dlouhé řetězce. Zelené potraviny obsahují všechny aminokyseliny, které si tělo neumí vyrobit samo a musíme je dodávat potravou. Proč nejsou z velké většiny přirozenou součástí v naší stravě, ale v zelených potravinách ano? O tom bude jeden z dalších článků.

Obsahuje i esenciální omega 3 kyseliny přírodnímu původu. To jsou tuky, které naše tělo neumí vyrobit a opět je potřebuje dodávat potravou.

Zelené barvivo – chlorofyl:
Díky chlorofylu dochází k lepšímu přenosu kyslíku, což zvyšuje výkon a brání vzniku infekčního prostředí, brání zánětům a infekcím. Zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran. Léčili jste se na hodině jógy teplem? Díky teplu se naše tělo lépe prokrvuje a na bolavá místa se dostává kyslík – bolest a napětí ustupuje.

Tryptofan – je aminokyselina, ze které se tvoří serotonin – hormon radosti a štěstí. Bez něj ztrácíme vyrovnanost a pocity štěstí. S poklesem hladiny serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přemění serotonin na melatonin a my lépe usínáme.

Rostlinná barviva – alfa a beta karoten, zeaxantin a řadu xantofylů – pomáhají chránit kůži přes sluníčkem Šťáva z mladého ječmene se cení zejména z proto, že navrací organizmu zásadité prostředí a odstraňuje překyselení, které je považováno za hlavní příčinu vzniku civilizačních chorob a oslabeného imunitního systému. V konečném důsledku je to pouze náš imunitní systém, který je schopen bojovat s viry, bakteriemi a nemocemi.

Obsahuje vápník – prevence řídnutí kostí.
Má spoustu železa a zároveň vitamín K2, takže se železo dokáže vstřebat do
organismu a vápník se zabuduje do kostí , zubů a nehtů. To by bez vitaminu K2 tělo nedokázalo.

Obsahuje spoustu enzymů . Enzymy jsou potřeba pro všechny tělesné funkce, bez nich to nejde.


Chceš abych se stala tvým poradcem v zelené říši? Naučím tě mít ráda vlastní tělo a pečovat o něj – nejen pomocí zelených potravin. 

Prosba – než poběžíš do lékárny a koupíš si ječmen s chlorellou, kontaktuj mě. Já jsem to udělala nejprve také a ublížila si.

Můj poradce, zdroj a spřízněná duše: Mgr. Helena Chytrová

Literatura:

V. Radhouský, Chlorella Pyrenoidosa
V. Radhouský, Nápoje z travin